Har du lyst på masse bra skikjøring og en helg med mye fokus på skredvurdering? Bli med på FSG sin årlige skredworkshop. Etter suksessen sist vinter drar vi også i år til Sørheim brygger på Lyngseidet.
Målgruppe
Både erfarne og ferske «toppturister» er velkomne, kravet er at du har gått grunnkurs skred eller har mye erfaring med ferdsel i bratt terreng. I tillegg må du ha lyst til å lære mer om skred ved å diskutere og dele erfaringer med andre, både før, under og etter tur.
Hva er en skredworkshop?
Grunnkurs skred gir deg en innføring i skredvurdering, men ønsker du å lære mer må du ut og gjøre deg egne erfaringer og vurderinger.
En skredworkshop handler om skredvurdering, erfaringsutveksling og bevisstgjøring. Deltakerne får selv ansvar for å planlegge og gjennomføre turer, men en veileder sikrer at det skjer i trygge former og at deltakerne blir bevisst på sine vurderinger og skredkunnskaper.
En skredworkshop er en naturlig videreutdanning for alle som har gått grunnkurs og vil lære mer om skred, men er også en helg med utrolig mye bra skikjøring. Det blir spennende toppturer hver dag og kveldene går med til turplanlegging, god mat, hygge og alt annet som er med på å gjøre en skihelg så bra som mulig!
Program
Fredag
Lørdag
Søndag:
Sted
Sørheim brygger, Lyngseidet.
Pris
Krav til deltagere
Grunnkurs skred eller mye erfaring med ferdsel i bratt terreng vinterstid.
Påmelding
Frist for påmelding er 1. februar. Merk at påmeldingen ikke er gjeldende før du har betalt deltakeravgiften.